herb Sporting Wrocław
Strzelinianka Strzelin   Sporting Wrocław

2015-11-07, 11:00

Czas spotkania: 70 min.

W zaległym meczu 6. kolejki OLT udaliśmy się na mecz do drużyny, która w dziesięciu meczach tylko raz straciła punkty, remisując w Żmigrodzie z Piastem. Teoretycznie nie byliśmy więc faworytami, ale mimo to jechaliśmy z realnymi szansami na sprawienie niespodzianki. Sześć ostatnich spotkań to zaledwie dwie stracone bramki, więc przy odrobinie szczęścia i dobrej skuteczności można było pokusić się nawet o wygraną. Niestety, tego szczęścia nieco zabrakło i mimo rozegrania niezłych zawodów wracamy do Wrocławia z czwartą porażką. Nikła przegrana z tak dobrym przeciwnikiem wstydu nie przynosi, ale za to trochę bardziej boli... Gratulacje dla zawodników, którzy grając jedenastką bez rezerwowych wytrzymali mecz do końca i do ostatniej minuty ambitnie dążyli do wyrównania.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mateusz Widliński.

Przed nami ostatni mecz z Olimpiakosem Żerniki Wrocławskie. Zawirowania z nieobecnością części zawodników podczas weekendu szóstej kolejki rozgrywek sprawiły, że jesteśmy zmuszeni rozegrać go w rezerwowym terminie. Kiedy?

A w najbardziej interesującym nas spotkaniu 12. kolejki naszych bezpośrednich rywali w tabeli Pogoń Syców pokonała u siebie Piast Żmigród 3:2 i odskoczyła nam na trzy punkty. Do odrobienia :)

I połowa

20' - bramka  1:0 Gospodarze uzyskują prowadzenie
33' - bramka  1:1 Patryk! Na raty, po asyście Kuby. Dobry prognostyk na drugą połowę, zwłaszcza że w ostatnich minutach pierwszej części spotkania osiągamy znaczną przewagę.

II połowa

50' - Niestety, drugą połowa toczy się w większości pod naszą bramką, Strzelin przejął inicjatywę i częściej utrzymuje się przy piłce. Póki co, bronimy się skutecznie.
54' - bramka  2:1... Co się odwlecze, to nie uciecze. Lob za plecy Eryka i gospodarze ponownie na prowadzeniu. Ale nie tracimy nadziei.
56' - Tym razem świetna interwencja Eryka ratuje nas przed utratą gola.
59' - Faul na Błażeju, rzut wolny dla Sportingu. Niestety niecelny strzał Kuby.
61' - Kolejna dobra interwencja Eryka
69' - Do końca meczu zagramy w przewadze, bo zawodnik miejscowych dostaje 2 minuty kary za faul na Igorze. Igor to ma za swoje...
70' - Niestety, nie zdołaliśmy wykorzystać szansy i do szatni schodzimy pokonani...